
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01672
Ext.Price$0.01672
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01672 | $0.01672 |
| 10 | $0.00836 | $0.08360 |
| 50 | $0.00643 | $0.32150 |
| 100 | $0.00637 | $0.63700 |
| 500 | $0.00631 | $3.15500 |
| 1000 | $0.00626 | $6.26000 |
| 3000 | $0.00621 | $18.63000 |
| 5000 | $0.00617 | $30.85000 |
